רבים שואלים אותי איך בעצם טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול להתאים לילדים אם הוא דורש בין היתר מודעות גבוהה לבעיה ולמציאת עיוותי חשיבה ויצירת מחשבות אחרות? אז התשובה לכך פשוטה, טיפול ק”ה מתאים לכל הגילאים החל מגיל 6, הדרך של הטיפול פשוט דרך שונה, הדרך של הצגת הדברים דורשת הורדת המונחים לגובה העיניים וגם קצת (הרבה) יצירתיות, גמישות ודמיון אבל זה בהחלט מתאים גם לילדים קטנים ואף מומלץ.

אז איך מתנהל טיפול בילדים?
– סיפור.
– משחק.
– תרגילים לחיזוק ההתנהגות היעילה.
– שילוב מלא של ההורה הדומיננטי בטיפול.
– הדרכת הורים.
– שיעורי בית לילד.
– שימוש בוואטספ לשמירה על קשר רציף ובדיקת שיעורי בית.


בטיפול ילדים בקליניקה שלי אני מאמינה שהשינוי לא מתחיל אצל הילד אלא אצל ההורה, אם אני אעשה שינויים אצל הילד הם לא יחזיקו מעמד ללא התגייסות מהסביבה שלו שרואה אותו ביום יום ולא רק פעם בשבוע ולכן בטיפול שאני מציעה הילד מטופל לצד ההורה (היתרון בכך הוא שאתם משיגים 2 טיפולים והדרכת הורים במחיר אחד), מחקרים רבים מראים כי החרדות שהילדים חווים מגיעות מההורים ומוזנות מהם ולכן אם לא נעשה שינוי גם בהורים לא תהיה לכך משמעות.

ניקח לדוגמא הורים לילד הסובל מחרדה המסייעים לו להימנע ממצבים בהם הוא חש חרד. הורים אלו מלמדים למעשה את הילד שהימנעות היא פתרון טוב ומחזקים את הרגשתו שהוא לא יכול להתמודד עם המצב שמעורר אצלו חרדה. יתכן ובאופן טבעי, אם לא היו מגוננים עליו, הילד היה נאלץ להתמודד עם המצב וכך היה מפתח כישורים להתמודד עמו, אולם כשההורים מגנים על הילד הם מונעים ממנו להתנסות באופן טבעי במצבים מעוררי חרדה וללמוד כי ביכולתו להתמודד עמם.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מעמת את הילד עם המצב, האובייקט או המחשבה הגורמים לו למצוקה תוך כדי הקניית כלים שיאפשרו לו להתמודד בצורה אדפטיבית. טיפול ק”ה מחייב מעורבות ותמיכה של ההורים: על ההורים לעודד את הילד להתאמן בבית, לסייע לו במידת הצורך ולתת לו חיזוקים חיוביים שיתרמו לשיתוף הפעולה של הילד וכתוצאה – להצלחת הטיפול. טיפול ק”ה דורש למעשה מההורים ללכת נגד האינסטינקטים שלהם, לא להגן על הילד כשהוא חש מצוקה, אלא ההיפך, לעודד אותו להיחשף לגורם המעורר חרדה או מצוקה.

לפעמים הטיפול הולך ונעשה קשה, ההורה נאלץ לראות את הילד שלו מנסה ללא הצלחה, ההורה נאלץ לראות את הילד שלו מתוסכל, נכשל, ללא יכולת לעזור לו ובכך להרגיש תחושת חוסר אונים שלא פשוט להתמודד איתה, הקליניקה מאפשרת גם להורה לפרוק את שעל ליבו, להתייעץ ולקבל מידע ועזרה בכל התהליך, מעורבות ההורה בתהליך היא סופר חשובה להצלחתו.

איזה בעיות מטופלות בקליניקה?
– פחדים כלליים.
– פחדים ספציפיים.
– ערך עצמי נמוך.
– פיתוח מיומנויות חברתיות ופרט אסרטיביות.
– חרדות (כולל חרדת נטישה).
– ויסות רגשי (בעיקר שליטה בכעסים).
–  טיפול רגשי- עבודה על רגש שלילי ספציפי.

הטיפול בקליניקה נעשה בצורה כיפית, עם הרבה תרגילים ומשחקים שפותחו במיוחד לטיפול מהסוג הזה בילדים, הקליניקה משמשת כמקום שבו כולם יכולים לבטא את מה שהם מרגישים, ויש מקום לכל הרגשות ולאמת כולה, הרבה פעמים זה מקום שמתווך בין בילד להורה ובחשיבת צוות אנחנו מוצאים פתרונות יצירתיים ובנוסף ההורה והילד מקבלים כלי מאוד חזק לפתרון בעיות ממוצע טיפולים כאן הוא – 10-12, כל טיפול כשעה וחצי.

אם את/ה מזדהה עם זה ומרגיש שהגיע הזמן לשינוי עבור ילדך התקשר עוד היום ל 052-2571724,

אשמח לסייע לכם ויחד להקנות לך כלים שאין לי ספק שיובילו לשיפור משמעותי באיכות החיים שלכם ובאושר הפנימי, זכרו, לכל אדם מגיע להיות מאושר ולהרגיש טוב ובעיקר כשזה נוגע לילדנו.